Reza Zarrab’ın Şoförü Tutuklandı!

Ebru Gündeş’in kocasının şoförü 150 Milyon Dolarla gümrükte yakalandı!

Reza Zarrab’ın Şoförü Tutuklandı!

Ebru Gündeş’in İran asıllı Azeri iş adamı eşi Reza Zarrab’ın şoförü Turgut Happani’nin geçen hafta Türkiye’den Rusya’ya 150 milyon doları taşırken Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 14 kişiden biri olduğu anlaşıldı.


Milliyet’in haberine göre, Azeri işadamları Nizami A., Surkhay H. ve Badalov V’ye ait olduğu ileri sürülen 150 milyon doların Tahtakale’de “Ayaklı Borsacılar” olarak bilinen döviz bürosu sahibi ve çalışanların bavullarla 37 seferde Rusya’ya taşıdığı belirlenmişti. 14 kişinin arasında T.H isimli bir vatandaşın isminin Turgut Happani olduğu ortaya çıktı.


Happani’ye ait facebook hesabında da “Peri masalı gibi bir hayat yaşamıyoruz” diye açıklama yapan Gündeş ve eşinin lüks yaşamına ait fotoğraflarının olması dikkat çekti. Fotoğraflarda Gündeş, teknenin başında, villasının önünde plakası adı ve soyadının baş harflerinden oluşan Kawasaki motorunun üstünde eşiyle birlikte fotoğrafları yer alıyor.

Yine aralarında  Zarrab’ın teyzesinin oğlu Behrooz Aghazadeh’in de bulunduğu üç kişinin boylarını aşan deste paralarıyla pozu bulunuyor.


Para kaçaklığı olayının geçen günlerde medyada yer almasının ardından Zarrab’ın Kapalıçarşı’daki Durak Döviz isimli bürosunu birkaç gün kapalı tuttuğu öğrenildi.


Ebru Gündeş resimleri için tıklayın!

 

Yorum yazmak