Brad Pitt “Dünya Savaşı Z” New York Galasında

Pitt, Jolie'nin yeni hedefinden bahsetti...

Brad Pitt “Dünya Savaşı Z” New York Galasında

© Getty İmages

Brad Pitt, “World War Z” New York Galası

Brad Pitt'in başrolünü ve yapımcılığını üstlendiği "Dünya Savaşı Z" (World War Z)  filmin New York galası Times Meydanı'nda yapıldı.

Meydana kurulan özel platform üzerinde gerçekleşen galayı, on binlerce New York'lunun yanı sıra turistler de izledi. Etkinlik için ayrılan alana sığmayan Brad Pitt hayranlarının büyük bölümü, galayı meydandaki dev ekranlardan izlemek zorunda kaldı.

Brad Pitt'in eşi Angelina Jolie olmadan geldiği galaya; Mireille Enos, James Badge Dale, Ruby Jerins ve Sterling Jerins'in de aralarında bulunduğu filmin oyuncularının büyük bölümü katıldı.

Hayranlarının sevgi gösterileri arasında alana gelen Pitt, kırmızı halıda yürümeden önce uzun süre sevenlerini selamlayarak imza dağıttı.

Bilim kurgu film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı konu alıyor. Brad Pitt, filmde Gerry Lane adlı bir Birleşmiş Milletler çalışanını oynuyor. Film, dünya geneline yayılan zombi istilasına karşı verilen mücadeleyi anlatıyor.

Müziklerini İngiliz rock grubu "Muse"un yaptığı film, ABD ve İngiltere'nın yanı sıra Türkiye'de de 21 Haziran'da gösterime girecek.

Pitt'in eşi Jolie ise genetik kanser taramasını daha kolay ulaşılır olması isteği ile gündemde. Jolie, kanser olma riski çok yüksek olduğu için iki memesinin de ameliyatla alındığını, yumurtalıkları için de ameliyat planı olduğunu açıklaması büyük yankı yaratmıştı. Doktorlarının yaptığı test sonucunda endişesinde haklı olduğu ortaya çıktı. ‘BRCA 1’ adlı geni olması gerekenden farklı olduğu için doktorları meme ve yumurtalık kanseri riskinin çok yüksek olduğunu söylemişler ve ameliyat tavsiye etmişlerdi.

Galasında eşi Jolie'nin son dönemde yaşadıkları ile ilgili konuşan Pitt, "Eşim işlerine geri döndü ve hayatını kurtaran genetik kanser tarama testinin artık herkes için kolay ulaşılır olabilmesi için çalışmaları başlattı" dedi. 

 

Yorum yazmak